Organizacyjnie

Cześć!

Witam Cię serdecznie w kursie dotyczącym Wielkich Lekcji i Wychowania Kosmicznego w pedagogice Montessori ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego wykorzystania tych działań w domu. Nie będziemy z domu robić ani szkoły, ani przedszkola Montessori. Skupimy się na tym, co najważniejsze i najpotrzebniejsze, choć będziesz mieć okazję zobaczyć ogrom inspiracji i pomysłów, z których wybierzesz coś dla Twojej rodziny.

Podobnie jak Ty, całkiem niedawno zastanawiałam się, jak ogarnąć tak wielkie przedsięwzięcie, jakim jest cały program edukacji kosmicznej z Wielkimi Opowieściami, które są niesamowitym źródłem zachwytu i inspiracji.
Dlatego też powstał ten kurs. Podzielę się z Tobą moją wiedzą i moimi doświadczeniami. Poznasz też źródła inspiracji, z których korzystam na co dzień, bo wiem gdzie i czego szukać – i tego również Cię nauczę.

Podczas kursu będziemy w kontakcie nie tylko tu, ale również w grupie na Facebooku i tam podczas kursu będę odpowiadać na Twoje pytania dotyczące Wielkich Lekcji.

Zapraszam Cię do grupy:

Będę tam też systematycznie zamieszczać zdjęcia, filmy i recenzje książek, które treściowo mogą wspierać Twoje dziecko.
Raz w tygodniu w środy przez 5 tygodni będziemy spotykać się na żywo podczas webinarów, w czasie których odpowiem na wszystkie Twoje pytania, które będą wymagały szerszego omówienia. Webinary będą służyły mi również do tego, aby pokazać Ci dodatkowe inspiracje, rozszerzenia, z których będziesz korzystać przy okazji każdej Wielkiej Lekcji – omówię dziedziny, zagadnienia, tematy i sposoby ich realizacji. 

Otrzymujesz już dostęp do całej platformy, jednak V edycja będzie wyglądała nieco inaczej niż poprzednie, a o wszystkich zmianach poinformuję Cię w każdy poniedziałek, bo wtedy też będziemy niejako zaczynać omawiać poszczególne moduły. Nowości będą dodatkami – baza i podstawa już znajduje się na platformie. Więc jeśli jesteś w tej sytuacji, że szybko chcesz przygotować sobie Wielkie Opowieści, to możesz to zrobić niezależnie od naszych działań w kursie. Jeśli chcesz poznać nowości, to zapraszam Cię do śledzenia informacji, które podam w mailach, a przede wszystkim zapraszam Cię na nasze spotkania na żywo – webinary – tam chyba będzie najwięcej nowych ciekawostek. Przy każdej nowej lekcji, nagraniu, module umieszczę informację, że jest to nowość – to ukłon w stronę stałych uczestniczek przedłużających dostęp do kursu od pierwszej edycji.

Będziemy spotykać się w środy o 20.30 – godzina spotkań jest jeszcze do dogadania – zrobimy to w grupie na facebooku. Zarówno w grupie, jak i tutaj pojawi się harmonogram naszych spotkań.

Puste lekcje, które w tytule mają “(…) i co dalej?” to miejsce na nagrania webinarów, które umieszczę tutaj następnego dnia po tym, jak spotkamy się na żywo.  Teraz możesz już powoli zacząć realizować te podstawowe zagadnienia szczególnie, jeśli planujesz od początku września zadziałać z Wielkimi Opowieściami.